Wszelkie wpisy, komentarze i opinie są tu mile wdziane - szczególnie te pozytywne :
RSS
wtorek, 29 maja 2007

alchemik.666  2007/05/30 14:15:20
Super!!! Na pierwszy rzut oka to księżyc przykuł moją uwagę:) Zdjęcie bardzo bardzo mi się podoba:) Pozdrawiam!
Dorota Winczewska
:) chociaż jak poprzednio wcale nie jest na środku? :) Dzięki !
23:29, dorotawinczewska
Link Komentarze (1) »
sobota, 26 maja 2007

.

22:04, dorotawinczewska
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 maja 2007

alchemik.666 2007/05/24 23:32:35
Super! Bardzo Ciekawe! Podoba mi się! Pozdrawiam:) PS. Unikaj kadru centralnego:) Zapraszam do mnie alchemik666.blox.pl
Dorota Winczewska
Dzięki. Powiedz mi proszę jeszcze czemu miałabym unikać centralnego kadru?
alchemik.666 2007/05/25 13:19:00
Jak zakładałem bloga i wstawiałem zdjęcia z kadrem centralnym to ludzie którzy zajmują się fotografowaniem mówią że ten kadr jest nudny. Oczywiście to nie znaczy że nie wolno itp. ale należy po eksperymentować, a może coś wyjdzie ciekawszego. Oczywiści nikt mi nie napisał dlaczego jest nudny, ale ja postanowiłem się douczyć w tym temacie i na przyszłość jak będę mówił że jest nudny to będę wiedział dlaczego:)To zaczynamy wyjaśnienie:)) Kadr centralny sprawdza się tylko w niektórych sytuacjach, zdecydowanie lepszy efekt uzyskuje się umieszczając nasz obiekt w miejscu zgodnym z regułą trójpodziału. Kompozycję centralną stosujemy gdy chcemy podkreślić symetrię obrazu lub silnie dominującą pozycję obiektu w kadrze. "zdjęcia z kadrem centralnym są mocne i statyczne" tzn. obiekt umieszczony w centrum mówi nam "ja jestem tu najważniejszy- ja gram tu głównego bohatera" Pozdrawiam:) Ja nie jestem profesjonalistą i się nie znam na fotografii, ale staram się:) Jak na razie to raczkuje, ale może kiedyś mi się uda?? Jeżeli nie masz nic przeciwko dodam sobie Twój blog do mojej listy "Polecam" jeżeli Ci to przeszkadza napisz do mnie a go usunę:) Mam nadzieje że wystarczająco wyjaśniłem dlaczego kadr centralny jest "nudny" :)
Dorota Winczewska
Alchemik - wiem to o czym piszesz tylko spójrz po tym co napisałeś na moje zdjęcie i powiedz czy użycie go w tym przypadku nie jest najwłaściwsze? :) Ja uważam, że jest - tak jak zresztą i na innych moich zdjęciach. Zgadzam się z tym, że czasem takie ujęcia bywają nudne i jakby "bezpodstawne", ale czy u mnie też? Lubię centralny kadr, ale starając się myśleć o tym co piszesz, staram się też stosować go w odpowiednich sytuacjach. Moim zdaniem to wyzwanie - dla fotografa jak i dla oglądającego, choć rzeczywiście skuchą jest takie kadrowanie bez uzasadnienia.
Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żebyś dodał sobie mojego bloga do listy - powiem więcej - będzie mi bardzo miło ! :) Dzięki.
23:26, dorotawinczewska
Link Komentarze (3) »
wtorek, 15 maja 2007

Gość: , nat-2.net-serwis.pl  2007/05/16 15:32:00
bardzo ładne zdjęcia
zaglądam tu często i z niecierpliwością czekam na kolejne
wielbiciel
Dorota Winczewska
Dzięki ! :) Miło mi :)
14:42, dorotawinczewska
Link Komentarze (2) »
sobota, 05 maja 2007
11:48, dorotawinczewska
Link Dodaj komentarz »